Kategori Arama

Sosyal Medya

İnternet, Sosyal Medya

Malum İnternet Sorununa Çözüm Sunan PC İçin En İyi 5 VPN Hizmeti

04/11/2016
Dün akşam 01:00 saatinden itibaren net bir tabirle fişi çekilen internet için bağlantınızı sağlamlaştıracak 5 VPN hizmetinden bahsediyoruz

Hepinizin fark ettiği gibi dün gece Fenerbahçe’nin Manchester United karşısındaki galibiyetine sevinemeden internet bağlantılarında sorun ile karşılaştık. İlk önce Facebook, Twitter ve YouTube’a erişemediğimiz ortamda, saat 02:00 civarında ise bu furyaya WhatsApp’ın da dahil olması ile “Ya abi hiç kullanmıyorum, hep artıyor” dediğimiz SMS hizmetini bol bol kullanmak durumunda kaldık.

Türk Telekom tarafında ortaya çıkan toplu internet kesimi ile TT kullanıcıları gerek mobil ve gerekse evden internet konusunda bağlantılarını bir süre alamadılar ve bu sorun en azından (sosyal medyanın hala felç olması dışında) düzeldi. Son saatlerde ise Skype’ta da benzer bağlantı sorunu göze çarptığını da belirtelim.

Sosyal Medyaya Erişim Sıkıntınızı Aşmanızı Sağlayacak 5 VPN Uygulaması!

Eğer mobil internet üzerinden sosyal medyaya erişmek istiyorsanız yukarıdaki listemize göz atarak VPN hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle Opera VPN hizmeti ücretsiz olması ile tercih edebileceğiniz bir seçenek.

Ancak bilgisayarlarda sorun yaşıyorsanız hangi hizmetleri kullanmanız gerekli? İşte 5 önerimizi başlıklara tıklayarak ilgili sitesinden indirebilirsiniz;

1- Opera

e552580f1c5515fb05b6cad2c7bc09becc53fd33

Evet, yanlış duymadınız. VPN hizmeti değil, bir tarayıcı öneriyoruz. Hem Windows, hem Mac hem de Linux desteği sunan Opera’yı bilgisayarınıza indirip Tercihler > Gizlilik ve Güvenlik yönergesinden VPN hizmetini açmanız halinde Opera üzerinden ücretsiz ve sınırsız bir VPN hizmetine sahip oluyorsunuz.

Tek dezavantajının diğer programları etkilememesi olan Opera’nın VPN özelliği ile en azından işinizi, dersinizi ve sosyal medyada takılmanızı rahatlıkla bu tarayıcı üzerinden yapabilirsiniz.

2- Hola VPN

c934f7c1139098da9162c9ab98cd0efdc28a5f68

Opera tarayıcıdan sonra her yerde kullanmak isteyebileceğiniz bir VPN hizmeti olan Hola, Windows, Mac, Xbox, PlayStation ve Apple TV gibi geniş bir kitleye hizmet vererek ön plana çıkıyor. Bunu da ücretsiz olarak yapan Hola’yı Opera tarayıcı kullanmak istemiyorsanız tercih edebilirsiniz.

3- CyberGhost

87136b749d9ce309b122af2dfa7308c3a912d43d

Hem ücretli hem ücretsiz versiyona sahip olan CyberGhost da Windows, Mac ve Linux desteği sağlayan bir yapıda. Ayrı bir program olarak kullanılan CyberGhost’u da bu noktada tercih edebilirsiniz.

4- Tor Browser

2af00cfa4a9e58c882fdd267b38ffc5684272102

Tamamıyla gizlilik özelliği ile birçok kişinin favorisi olan Tor, aynı zamanda deep web dünyasına girişte tercih edilen muhteşem bir tarayıcı. Amacınız VPN ve gizlilik ise ilk tercih etmeniz gereken tarayıcı bu olabilir.

5- ZenMate

a2207a1f476df2fda89a5ecd744bc0d9b35ab890

Bir klasik haline gelen ZenMate, Windows ve Mac uyumu, ayrıca Google Chrome, Mozilla Firefox ve Opera için de eklenti desteği sunuyor. Hatta Türkiye’de en çok tercih edilen hizmetin bu olduğunu söyleyebiliriz.

Sosyal Medya

Türk Telekom Türkiye Genelinde İnterneti Kesti – Facebook, YouTube, Twitter ve WhatsApp’a Erişim Sağlanamıyor!

04/11/2016
Dün gece yarısı bazı sosyal medya organlarına erişim sıkıntısının yaşanmasının ardından bu sabah da Türk Telekom’un hem ADSL hem de mobil internetine erişim sağlanamıyor.

Türkiye, dün gece artık son birkaç yıldır sıklıkla karşılaştığımız sosyal ağlara yönelik erişim sıkıntısını tekrar yaşadı. Gece yarısı 01.30’dan itibaren büyük bir kullanıcı kitlesi Facebook, Twitter, WhatsApp ve Instagram’a erişim sağlayamamıştı. Bu sabah ise çok daha keskin bir olay yaşandı. Sabah 05.30 sularından itibaren Türk Telekom’un hem ADSL hem de mobil internetine hiçbir şekilde erişim sağlanamıyor.

Türk Telekom’un ADSL ve Mobil İnternetine Erişim Sağlanamıyor

Sabaha karşı saat 05.30 sularından itibaren yaşanan erişim sıkıntısı sebebiyle Türk Telekom müşterileri, ADSL ve mobil interneti kullanamaz duruma geldiler. Bazı bölgelerde ADSL yavaş da olsa kullanılabilir durumda olsa da mobil internete hiçbir şekilde erişim sağlanamadı.

Turkcell’in Mobil İnternetinde de Sıkıntı Var!

Türk Telekom’un yanı sıra bazı Turkcell kullanıcılarının da internete erişim sağlanamadığı yönünde yorumlar var. Birkaç Ekşi Sözlük yazarı, konuyla ilgili aşağıdaki tweet’leri attılar.

858904dbca682745c8bd84650330825be7188221

2219225b0ddb1cad5efd4025e7c049c351cd8c03

İnternet Kesintisinden WhatsApp, Facebook, Twitter ve Instagram Sayesinde Haberdar Olduk

Sabah uyanır uyanmaz ilk yaptığımız şeylerden bir tanesi, telefonumuzla sosyal medya hesaplarımıza bakarak neler olduğuna bakmak oluyor. Fakat Türk Telekom kullanıcıları, hem ev hem de mobil internet hizmetinden faydalanamadılar.

Sosyal Medyadan İnternet Kesintisine Büyük Tepki

Türk Telekom’un mobil interneti tamamen kesmesi, sosyal medyada da geniş yankı buldu. Bazı kullanıcılar, Türk Telekom’un yaptırımına karşı sert eleştirilerde bulundular.

 

Sosyal Medya

Zuckerberg Açıkladı; Facebook’a ”Beğenmeme” Butonu Geliyor!

16/09/2015
Sonunda sosyal medyanın en fazla kullanılan platformundan devrim gibi o karar geldi! Facebook’tazaman zaman espiri konusu olan ”şu gönderilere beğenmeme butonu da gelse ya” olayı artık gerçeğe dönüşüyor.

Şirket CEO‘su Mark Zuckerberg, kendi Facebook hesabından resmi duyuruyu yaparak kullanıcılara müjdeyi (artık müjde mi orasını bilemeyeceğiz) verdi.

Dediğimiz gibi, bu olay çoğu zaman espiri konusu olarak lanse edilmekteydi. Ancak ciddi düşündüğünüzde, bir gönderiyi beğenme kadar beğenmeme seçeneğimizin de olması gerekiyor. Her gönderiyi beğenmek zorunda değiliz. Zuckerberg de bu olayın farkına varmış olacak ki, gerekli olayın hayata geçmesi için düğmeye basmış.

Zuckerberg’in kendi Facebook hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde;

Kullanıcılarımız yıllardır bizlere bu konu hakkında isteklerini bildirmişlerdi. Yani çoğu Facebook kullanıcısı, zaten bu özelliği uzun süredir istiyor, bekliyor. Bugün de bizim ve kullanıcılarımız açısından önemli bir gün, çünkü ‘beğenmeme’ butonu üzerine çalışmalarımız resmi olarak başlamış durumda. Yapacağımız sistem, tıpkı Reddit’te olduğu gibi işleyecek. Kullanıcılarımız istediği şeyleri yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ve kullanıcılarımız duygularını, tepkilerini olabildiğince özgür şekilde ifade etmek istiyor. Her gönderi, onlar için iyi, hoş şeyler olmuyor. Bu sebeple beğenmemek de onların hakkı.

Evet, Facebook alemi için devrim gibi bir olay artık gerçekleşmek üzere. Sistemin ne zaman hazır hale gelip kullanıma sunulacağı henüz belli değil. Ancak biz şimdiden sistemi ve Facebook aleminin nasıl tepki vereceğini heyecanla merak ediyoruz.

Kaynak: Business Insider

 

Sosyal Medya

Kola ve Propan Gazı Bir Araya Gelirse Ne Olur

08/09/2015

Ukraynalı YouTuber Kreosan da kola ile yapılan bu deneyleri bir adım daha ilerletmek istemiş ve propan gazı ile doldurduğu Coca Cola şişelerinde kola ve propanın nasıl karışmayacağını görmek istemiş.

Sonuç olarak şişeleri çakmaklarda da kullanılan propan gazı ile dolduran arkadaş, kelimenin tam anlamı ile birşişe roketi elde etmiş.

Peki propan gazı neden aşağıda izleyeceğiniz videodaki gibi bir tepkimeye neden olmuş?

Bu sorunun cevabı tamamen basit fizik kurallarında saklı.

Çakmakların da içinde bulunan sıvı propan, sıvı halde kalmaya çok niyetli bir madde değildir ve benzeri tüm maddeler gibi sıkıştırılmış gaz halindeyken çok ciddi bir potansiyel güce sahiptir.

Şişenin üst kısmına doldurulan propan, şişe ters çevrildiği anda sıvıdan gaza döner ve kola ile birlikte şişenin daralan ağzından büyük bir basınç ile çıkarak şişeyi adeta bir roket gibi fırlatıyor.

 

Sosyal Medya

Sosyal Medyanın Yeni Akımı: Belly Button Challenge

13/08/2015

Bu listemizde, Çin merkezli Weibo’dan yavaş yavaş tüm dünyaya yayılmaya başlayan, ‘’bakın ben ne kadar fitim’’ demenin farklı bir versiyonu sayılan, başta kadınlar olmak üzere erkekleri de bir şekilde peşinden sürüklemeyi başaran ‘’Belly Button Challenge’’ akımına ait 18 görseli ayağınıza getirdik. Ülkemizde b.ku çıkarılacağı zamanı sabırsızlıkla bekliyoruz.

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

 •  

Yandex.Metrica