Kategori Arama

Oyun

Oyun

Türk Askerinin Kahramanlıklarını Konu Alan Yerli Yapım FPS Oyunu: Savaşta Barışta

19/08/2015

Günümüzde hızla artış gösteren Türk yapımı uygulama, program ve oyun sayısı hızla artmaya devam ediyor. Özellikle son dönemde Unity oyun motorunun yaygınlaşması ile artan oyun yapımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Ancak konu olarak oldukça iddialı olacak olan bu yeni oyunun adı ise “Savaşta Barışta

2014 Haziran’dan bu yana toplam 11251 saat üzerinde çalışılan projede Alperen Öztürk önderliğinde 4 kişilik ekip Unity üzernden oyunu hazırlamışlar. Konusu ise gerçekten ilgi çekici; “Geçmişten günümüze Türk askerinin kahramanlıkları.

Tamamen Türkçe olacak oyun aynı zamanda tamamen ücretsiz olacak ve serinin ilk bölümü olacak olan “Önsöz” bölümü 22 Ağustos 2015 Cumartesi günü yayınlanacak. Amatör bir ekip ve amatör bir ruha göre oldukça iyi grafik kalitesi sunduğu anlaşılan “Savaşta Barışta”nın ilk bölümü olan Önsöz, oyunu tanıtma ve hikayenin oyuncuya aktarılması özelliği taşıyor.

Savaşta Barışta oyunu ayrıca oyunculardan gelen geri dönüşleri değerlendirerek bu geri dönüşler rehberliğinde geliştirilmeye ve hikaye örgüsünü geliştirmeye devam edecek. Şu an için sadece tekli oyuncu modu, yane hikaye bazlı olarak çıkacak oyun ilerleyen zamanlarda yine bu oyuncu kitlesinden gelecek dönütlere göre co-op ve çoklu oyuncu modunu da oyuna dahil edebilecekleri belirtmişler.

22 Ağustos’ta çıkmasıyla bakalım Savaşta Barışta oyunu nasıl bir ilgi görecek, beğenilecek mi, bunların hepsini ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Ancak hem FPS, hem konu olarak günümüzün ilgi çekici yanını konu alan, Türk yapımı, %100 Türkçe ve hatta ücretsiz olan oyunu indirip görüşlerinizle destek olmak boynumuzun borcu olabilir.

Ayrıca oyun ücretsiz olsa da bu arkadaşlarımızın emeğini boşa çıkarmamak, destek olmak için Patreon üzerinden yardımda bulunabilirsiniz.

Savaşta Barışta Facebook: www.facebook.com/savastabarista
Savaşta Barışta Resmi Site: www.savastabarista.com
Savaşta Barışta Patreon: www.patreon.com/savastabarista

 

Oyun

GTA 5 Te Bu zamana Kadar Yaşanmış En Manyak Kaza

10/08/2015

GTA 5, zaten başlı başına bir oyundan çok daha fazlası. Fakat geliştirilen modlar ve oyun içinde yaşanan fantastik olaylar, GTA 5’in çok daha ayrı bir yerde olmasını sağlıyor. Oyunda yaşanan bu olayda, bütün araçlar birbirlerine efsane bir şekilde giriyor ve ortalık tam bir kaosa dönüyor. Olayı komik kılan durum ise bu kaosa bir bisiklet tekerleğinin patlamasının neden olması.

Aşağıdaki videoda, GTA 5’teki bisiklet tekerleğinin patlamasının nasıl bir kaosa sebep olabileceğini izleyeceksiniz. (böyle videoları uzun zamandır görmemiştik, iyi geldi)

Oyun

Türkiye’nin İlk E-Spor Cafe & Bar’ı Açıldı!

17/07/2015

Dünya genelinde oldukça büyük çapta oyuncu ve takipçi kitlesine sahip olan ve eSpor denilen yeni bir spor dalı oluşmasını sağlayan DotA, LoL, WoW ve CS:GO gibi oyunlar için dünya genelinde birçok cafe ve bar konsepti bulunuyor. Bunun en güzel örnekleri ise dünyanın birçok yerinde bulunan ve efsanevi oyun Starcraft severlerin buluşup takıldıkları Barcraft mekanları olarak gösterilebilir.

Meltdown eSports bar konsepti ile de tüm eSporlara kucak açan yeni bir bar konsepti de dünya genelinde yaygın ve oldukça sevilen bir tür olarak bilinir. İşte bu tarz bir eSpor kafe ve barı ülkemizde de bugünden itibaren bulunuyor. Dorock XL tarafından yapılan konsept ile İstanbul/Kadıköy‘de yer alan Baze eSports Cafe & Bar Türkiye’deki ilk eSpor konseptini taşıyan bir cafe & bar olarak dikkat çekiyor.

baze-dorock

 

Kadıköy merkezde, PTT’nin yanındaki Neşet Ömer Sokak’ta (Migros’un yanında, No:3) bugün açılan mekan Baze eSports Cafe & Bar bugünkü açılış partisi ile eSpor’u seven ve takip eden gençlere kapılarını açtı.

e-Spor takipçileri tarafından ESL şampiyonaları, Intel Extreme Masters, LOL Şampiyonluk Ligi gibi birçok eSpor karşılaşmalarını canlı olarak takip edebilecekleri mekan olan Baze eSports Cafe & Bar ilerleyen zamanlarda İstanbul’da yaşayan eSpor severler tarafından da oldukça ilgi göreceğe benziyor.

Son olarak mekanın sadece cafe değil, aynı zamanda bar ünvanının da olması ve doğal olarak alkollü içecekler de satılıyor olması sebebiyle giriş için +18 yaş sınırının da bulunduğunu belirtelim.Yani haliyle sadece 18 yaş üzeri kişiler arasında eSpor severlere yönelik bir yer olacak.

 

Oyun

Bunaltıcı Sıcakları Unutturacak 5 Oyun

10/07/2015

 

 

 

 

 • Critical Annihilation

4d4a6b

Gerçekten oldukça sürüyleyici bir oyun. Bir göz atayım daha sonra bırakırım diye düşünüyorsanız hiç bulaşmayın derim. Buraya tıklayarak Firefox tarayıcınızda oyunu oynayabilir veya herhangi bir tarayıcıdan oyunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz (bence indirin çünkü bu oyunun bir kenarda durması lazım).

 

 • Silhouette

b51367

2 kişilik evden kaçış oyunu. Biriniz kurban, biriniz katil. Müzikleriyle ve ortamıyla inceden inceye insanın tırsmasına neden olan oyuna buradan ulaşabilirsiniz. Bu arada bu oyun için Firefox tarayıcınızı kullanın.

 

 • Sugar, Sugar

b20473

Çizim yaparak dökülen şekerleri bardaklara doldurmaya çalıştığınız zeka küpü bir oyun. İlk başlarda oyun size biraz kolay gelebilir ancak ilerleyen bölümlerde insanı şekerden soğutuyor. Buraya tıklayarak ne kadar dayanabileceğinizi test edebilirsiniz.

 

 • Soundodger

9bcd32

Oyuna başlarken bir müzik seçiyorsunuz ve olayları akışına bırakıyorsunuz. Bir dairenin içerisinde küçük bir daireyi yönettiğiniz sırada müziğin ritmine göre sağdan soldan oklar gelmeye başlıyor. Kısacası oklardan kaçmaya çalışıyorsunuz ancak kendinizi bir süre sonra müziğe kaptırdığınız için durum zorlaşıyor. Çok konuşma link ver diyenleri buraya davet ediyorum.

 

 • Shuffle

180c61

Klasik bilardo mantığıyla oynanan eğlenceli bir oyun. Kendi topunuzun hızını ve yönünü belirleyerek karşı tarafın bütün toplarını masa dışına çıkarmaya çalışıyorsunuz. Eğer canınız bir şeye tıklamak isterseburaya tıklayabilirsiniz.

 

Kaynak: http://liste.webtekno.com/oyun/bunaltici-sicak….html

 

Oyun

GTA V’e Gelen Yeni Bir Mod Sayesinde Artık Hapse Düşebiliyorsunuz!

10/07/2015

Oyuna yüklenen yeni bir mod sayesinde polis sizi yakaladığı zaman ya da F12 tuşuna bastığınızda hapse düşüyorsunuz. Hapisten çıkabilmek için de ya kefaleti ödemeniz gerecek ya da kaçmanız.

Oyundaki bu modu kullanabilmeniz için OpenIV modunu kurmak zorundasınız. Şuradaki linke tıklayarak indirebileceğiniz modu yüklemek içinse ilk olarak .exe’ye tıklayıp aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekecek.

Modu yükleyebilmek için yapmanız gerekenler sırasıyla şu şekilde:

 • İnen OpenIV dosyasını çalıştırın
 • GTA V ’in kurulu olduğu bölüm içerisine ‘mods’ klasör açın
 • x64v.prf dosyasını kopyalayarak ‘mods’ klasörüne yapıştırın
 • OpenIV’le GTAV\mods\x64v.rpf\models\cdimages\streamedpeds_players.rpf/ dizinini bulduktan sonra Edite Mode’u seçin
 • Daha sonra şuradaki modu indirerek indirdiğiniz dosyanın içindeki ‘Modded’ klasörünün içindeki klasörlerin hepsini seçin
 • Bu klasörleri OpenIV’le açtığınız dizine kopyalayın
 • File>Rebuild dizinine tıklayarak dolmasını bekleyin
 • Şuradaki Script Hook V modunu indirdikten sonra içindeki scripthook.dll dosyasını GTA V ’in kurulu olduğu yere kopyalayın
 • İndirilen mod doyasında bulunan prison.dll dosyasını oyunun kurulu olduğu bölümdeki ‘scripts’ klasörüne yapıştırın

Bu işlemleri yaptıktan sonra GTA V ’te artık hapse düşebilirsiniz.

Oyun, Yazılım

iOS 9 Beta, Herkese Açık Olarak Sunuldu

10/07/2015

8 Haziran tarihinde Apple, yılın en büyük ve önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen WWDC 2015 ile karşımıza çıkmış ve etkinliğin yıldızı olan iOS 9, o günden sonra Apple kullanıcılarını meraklı bir bekleyişin içine sokmuştu.

Ancak bu bekleyiş kısa sürdü ve Apple’ın mobil cihazlar için en son versiyon işletim sistemi, beta olarak herkese açık şekilde sunuldu. Tüm Apple kullanıcıları iOS 9’un beta sürümünden yararlanabilecek. Yapmaları gereken tek şey, Apple Beta Software Program‘a katılmak. Bu işlem için gerekli olan tek şey ise Apple ID.
ios9

Bir süre önce geliştiricilere yönelik üçüncü sürümü ile yayınlanan iOS 9, herkese açık şekilde de yine beta olarak sunulmuştu. Yeni sunulan beta sürümü, bir önceki versiyona göre önemli iyileştirmelere sahip. Gelişmiş Siri, lansmanda tanıtılan iPad’ler için split-screen (bölünmüş ekran) ve Apple Music gibi yenilikler barından yeni sürümü buradan indirebilirsiniz.

Oyun

GTA VI ’nın Haritası Tamamen ABD’den Oluşabilir

08/07/2015

Daha önce Rockstar Games’ten Leslie Benzies, GTA VI ’nın çıkacağını doğrulamıştı. Bu zamana kadar oyunla ilgili sadece ‘çıkacağı’ bilgisine sahip olmamızı sağlayan açıklamada, aslında bunun ilgili ufak bir tüyo verilmişti. Benzies, “Eğer Los Angeles ya da Miami’deyseniz, New York’takine göre daha farklı görevleriniz olacak” diyerek ABD’nin birçok eyaletinin oyunda olacağından bahsetmişti. Son gelen haberlerden sonra artık bunun %100 olmasa da yüksek ihtimalle gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

Bu yönde yapılan açıklamaların ardından eklenecek farklı özellikle birlikte GTA VI ’nın ancak 2020yılında piyasaya çıkarılacağına dair söylentiler de bulunuyordu. Rockstar Games eğer harita olayının üzerine bu kadar düşerse, 2020 yılı olmasa da GTA VI ’nın çıkışının çok daha uzun bir süre sonra olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bunun dışında oyunda hızlı seyahat sisteminin olacağı ve bir önceki oyuna göre büyüklüğünün 2 kat daha büyük olacağı belirtiliyor. (130 GB’a yakın)

Şimdilik bunlar birer söylentiden ibaret. Oyun şirketi tarafından bu konuyla alakalı resmi bir açıklama geldiği taktirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Oyun

Web Tabanlı FPS First Blood Türkiye’de

02/07/2015

Türkiye’nin indirmeden tarayıcınız üzerinden oynayabileceğiniz ilk MMOFPS oyunu olan First Blood: Er Meydanı’nın yayıncısı Oasis Games, Türkiye yayınının açılışı için pek çok oyun içi etkinlik ve turnuva düzenleyeceğini açıkladı.

Hiçbir kuruluma ihtiyaç duymadan, sadece internet tarayıcınız üzerinden oynayabildiğiniz First Blood: Er Meydanı isimli oyun, bu basit yapısının yanında, kota tüketici indirilebilir oyunlardan geri de kalmıyor ve birkaç saniye içinde kaydınızı gerçekleştirip sahip olduğu teknoloji sayesinde onlarca GB büyüklüğünde bir oyunun sunabileceği oyun deneyimini sunuyor.

FPS oyuncularının yakından tanıdığı ve bu alanda isim yapmış pek çok oyundan tanıyacağı silahlarasahip olan oyun, ayrıca harita çeşitliliği ve tanıdık haritalar içermesinin yanı sıra oyun modları olarak da ölüm maçı, takımlı ölüm maçı, bomba imha gibi kendisini yıllar içinde oyunculara kanıtlamış seçenekler sunuyor ve dilerseniz sadece el bombası ya da sadece tabanca gibi seçenekler ekleyerek kendi modunuzu da yaratma imkanı veriyor.

Aşağıda tanıtım videosunu bulabileceğiniz First Blood: Er Meydanı’nın resmi sayfasına buradan ulaşabilir, burada yer alan link ile Facebook sayfasına gidebilirsiniz.

Yandex.Metrica