Kategori Arama

Donanım

Donanım

Apple Ekim Sonunda 4K iMac Tanıtacak

05/09/2015

Dünyanın en değerli şirketi olarak kabul edilen Apple, çeşitli sektörlerde elektronik cihazlar ve yazılımlar üretiyor. Bu yazılımların, cihazların ve bunlara ek olarak bazı patentlerin tanıtımı genellikle sonbahar aylarında gerçekleşiyor.

Apple’ın sonbahar aylarında tanıtacağı cihazlara bir yenisi daha eklendi; 4K 21.5 inch iMac. iMac’in çıkacağı aslında önceki aylarda kesin olmadan bildirilmişti fakat bugün Apple’ın kendi kaynağı olan 9to5Mac sitesi tarafından bildirilmesiyle resmiyet kazanmış oldu.

screenshot-2015-09-03-13-09-42

 

Apple geçen Ekim ayında 5K 27 inch iMac çıkartmıştı fakat bu modelin 21.5 inch’liği, sahip olduğu 1080p çözünürlüğün üzerine çıkamamıştı. Şimdi de yeni OS X yazılımının içerisinde bulanan bir dizi koddan da anlaşılabileceği gibi Apple 4096 x 2304 çözünürlükte bir bilgisayar çıkartmayı planlıyor.

Apple’ın bu yeni iMac’i Ekim’de, El Capitan ile birlikte tanıtması planlanıyor. Bilgisayarın Ekim’de tanıtılmasından dolayı da Kasım ayına kadar satışının uzayabileceği tahmin ediliyor. 4K iMac’in fiyatının yaklaşık 4.500 TL olması bekleniyor.

Kaynak: TheVerge

Donanım

Apple’dan Bluetooth 4.2’li Fare ve Klavye Geliyor

16/08/2015
Son günlerde otomobil sektörüne attığı adım ile gündeme gelen Apple, farklı ürünlerle karşımıza çıkmaya hız kesmeden devam edeceğe benziyor. Federal İletişim Kurulu FCC‘nin web sitesinde bulunan bazı dosyalarda ortaya çıkan bilgilere göre, dev şirket iki yeni ürün üstünde çalışıyor.

FCC’ye göre bu iki ürün bir mouse ile klavye. Apple, daha önceden piyasaya sunduğu Bluetooth Magic Mouse‘un yeni bir versiyonu üzerinde çalışmakta. Üzerinde çalışılan bu yeni mouse’un ismi Magic Mouse 2 şeklinde geçmekte. Klavye ise kablosuz özelliğe sahip ancak, henüz mouse’da olduğu gibi bir ismi bulunmuyor.

FCC’nin web sitesinde bulunan görüntüler ne yazık ki yeni cihazlar hakkında kayda değer tasarım detayları sunmamakta. Ancak ürünler konusunda ufak tahminler yürütebiliriz. Örneğin yeni iPad‘lere sunulan iOS 9‘lar Bluetooth klavye özelliği bulunmakta. Yani bahsi geçen kablosuz klavye, özellikle iPad’lere yönelik bir aksesuar olabilir.

Bir diğer yandan Magic Mouse 2’den bahsedecek olursak; bazı Apple kullanıcıların ortaya attığı iddialara göre bu yeni mouse, barındıracağı Force Touch özelliği ile masaüstü kullanıcılara Force Touch deneyimi sunacak. Tabi bunlar henüz söylenti aşamasında. Tabi işin şöyle bir tarafı da var; Apple’ın bu iki cihazının barındıracağı kesin özellik; düşük enerji özelliğine sahip Bluetooth 4.2.

Kaynak: 9to5mac

 

Donanım

Acer’dan Oyunculara Özel 64 GB RAM’e Sahip Bilgisayar: Predator G6-710

06/08/2015

Almanya’nın Köln kentinde devam Gamescometkinliğinde Predator G6-710 adındaki yeni oyunculara özel bilgisayarını tanıtan Acer, günün en dikkat çekici duyurularından birini gerçekleştirdi. 6. nesil Intel Core i7-6700K işlemcinin yer aldığı bilgisayarda, 64 GB’a kadarRAM seçenekleri ve Nvidia’nın G-Sync teknolojili 4GB VRAM grafik işlemcisi bulunuyor.

PC’yle birlikte SteelSeries Apex RAW klavye veSteelSeries Sensei Raw oyuncu mouse’u da kutunun içerisinde yer alıyor. Yanına sağlam bir tane de monitör ayarlayabilirseniz, zannediyorum ki torunlarınız dahi bilgisayarı kullanabilir. Kolay değiştirilebilir sürücü bölmeleri sayesinde bilgisayar, 12 TB veri depolama alanına sahip olabiliyor. Tasarım olarak da dikkatleri haddinden fazla çeken, buram buram ‘beni öyle diğer PC’lerle karıştırmayın’ diyen Acer Predator G6-710’ın fiyatıyla ilgili şu an için bir açıklama yapılmadı. Satış tarihinin ise Eylül ayı olduğu belirtiliyor.

G6_0729_06-1024x682

59a133a9-a5dc-4d72-9c17-21684eb543b4

 

3ca86e42-4bb6-4576-a859-9c207a147650

3db761c8-10a0-4edd-acb9-47b6c3aa09c2


G6_0729_01

Donanım

Karşınızda Dünyanın En Gelişmiş Faresi: MX Anywhere 2

24/07/2015
Çıplak masa ya da cam üzerinde üst düzey performans sergileyen MX Anywhere 2, Logitech’e özel lazer sensörü olan Darkfield’a sahip. Tasarımıyla da oldukça şık görünen fare, ufak boyutuyla kullanıcılarına kolay bir kullanım deneyimi sunuyor.

Fareyle ilgili açıklamalarda bulunan Logitech’in Türkiye Pazarlama Müdürü Selver Yıldız, “Bağlantısı, boyutu ve rahatlığıyla Logitech MX Anywhere 2 Wireless Mouse, ödüllü mouse’umuz MX Master’ın taşınabilir versiyonu. Logitech MX Anywhere 2, dilediğiniz her yerde çalışmak üzere tasarlanmış ve bugüne kadar sunduğumuz en iyi çok yönlü mouse” dedi.

Bluetooth ya da Pico Unifying ile dizüstü bilgisayarlara bağlanabilen fare, yalnızca Windows veMac işletim sistemlerinde çalışıyor. Aynı anda 3 farklı cihazla eşleşebilen fare, bu cihazlar arasındaki geçişleri tek bir tıkla hızlıca gerçekleştirebiliyor.

Tam olarak şarj edilmesiyle 2 ay kadar kullanım süresine sahip olan MX Anywhere 2, sadece 1 dakika şarj edilerek 2 saat kullanılabiliyor. (muhakkak yapılması gereken bir işlem yarım kalırsa üzülmeye pek gerek yok yani)

MX Anywhere 2, önümüzdeki aydan itibaren 259 TL etiket fiyatıyla satışa sunulacak.

 

Donanım

iPhone 6S’in Amerika Satış Fiyatı Belli Oldu!

13/07/2015

Eğer bir değişiklik olmazsa, 11 Eylül’de karşımıza çıkacak olan Apple‘ın yeni canavarı iPhone 6S hakkında, her geçen gün bir yeni bilgi zaten gelmekteydi. Sahip olduğu özelliklerle uzun süre konuşulan telefonun, şimdi de fiyatı belli olmuş durumda.

Bu arada telefona sürekli olarak iPhone 6S diyoruz ancak ortada -isim konusunda- bir kesinlik yok, biz yine de şimdilik öyle diyelim. Apple’ın her sene Eylül ayında düzenlediği etkinliğinin, bu seneki yıldızı olacak telefonun fiyatı, kafamızda biraz soru işareti yarattı.

Apple’ın iPhone satış ortaklarından olan ve Amerika’nın en büyük mobil operatörlerinden biri olarak sayılan Verizon, ülkemizde de çoğu operatörün sunduğu kontratlı cihaz sahibi olmak isteyenlerlere sunacağı iPhone 6S fiyatlarını açıkladı. Verizon iPhone 6S 16GB için 218 dolar, iPhone 6s 64GBmodeli için ise 318 dolar fiyat istemekte. Ancak bu durum sadece Verizon’nun iki yıllık kontrat olayını kabul ettiğinizde geçerli. Burada dikkat çeken şey ise bir süre önce çıkan, Apple’ın artık 16GB’lik iPhone üretmeyeceği haberinin bir nevi baltalanıyor olması.

Telefonun yurtdışında kontratlı fiyatı bu şekilde. Ancak ülkemize giriş fiyatı nasıl olur, orasını bilemiyoruz. Malum bizde ek vergi durumları falan oluyor, o sebeple bu fiyatlar bence sizi çok da fazla umutlandırmasın.

Kaynak: PhoneArena

Donanım

iPhone’u Fotoğraf Stüdyosuna Dönüştüren Kılıf: olloclip Studio

05/07/2015

Kickstarter üzerinden yaratıcı ürünler ortaya çıkmaya devam ediyor. Karşımıza son çıkan ürün ise, iPhone‘ları bir nevi fotoğraf stüdyosuna çevirmeyi amaçlamakta.

olloclip adlı lens üreticisinin yürüttüğü kampanya ile ortaya çıkan ürün, fotoğraf ve video koşullarını tek bir yerde toplayarak kullanıcılara sunmayı amaçlamakta. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için özel olarak geliştirilen kılıf üzerinde bulunan sistem, farklı açılarda -yatay ya da dikey- çekim modlarına göre farklı parçalara sahip. Bu parçalar sayesinde çekim daha sabit olacak şekilde rahat bir hale geliyor ve düz bir zemin üzerinde telefon, yine bu parçalar sayesinde dik bir şekilde durabiliyor. Ayrıca kılıfa mikrofon ve ışık modülü de eklenebiliyor.

Pek çok farklı parçadan oluşan sistemin en üst düzey, yani başka bir deyişle profesyonel kullanıma en yakın paketinde aktif lens, makro lens ve olloclip’in özel 4’ü 1 arada lensi yer alıyor. Gereken bağışın kısa bir sürede neredeyse yarısını toplamış olan olloclip Studio, Eylül ayında satışa sunulacak.

 

Yandex.Metrica